Wyszukiwarka słów – Literaki, Scrabble, Krzyżówki

Wyszukiwarka słów – Literaki, Scrabble, Krzyżówki, inne

Jak działa i do czego służy opcja „Wyszukiwarka słów”?

Wyszukiwarka słów pozwala na znalezienie brakującego słowa w krzyżówkach oraz grach słownych takich jak Scrabble lub Literaki. Wpisując znane litery wyrazu, a zastępując brakujące litery symbolem „_” otrzymamy w odpowiedzi możliwe do uzyskania z takiej kombinacji wyrazy np. wpisując „na_is” w odpowiedzi otrzymamy m.in. wyraz „napis”. Brakująca litera zostanie zastąpiona i pomoże w ustaleniu brakujących liter. W przypadku chęci uzyskania wyrazów dowolnych długości o zdefiniowanych początkach/końcach/frazach wewnątrz wyrazu należy użyć symbolu „%” np. wpisując „str%”, otrzymamy „strudzony” lub „strawa”. Innym przykładem jest odpowiedź na frazę „%stre%”, „ekstremum” lub „ekstremista”.

 

Efektem natychmiastowym korzystania z wyszukiwarki słów jest otrzymanie pomocy w krzyżówkach jak i grach słownych. Efektem długoterminowym jest zwiększenie zasobu słownictwa oraz łatwiejsze kojarzenie wyrazów powstających z danego zestawu wyrazów.

 

Wyszukiwarka słów pozwala na znalezienie wyrazów rozpoczynających się na dowolne litery np. by znaleźć:
– „wyrazy na ż” – wystarczy wpisać „ż%
– „wyrazy na literę a” – wystarczy wpisać „a%
– „wyrazy na literę r” – wystarczy wpisać „r%
– „wyrazy na literę i” – wystarczy wpisać „i%
– „wyrazy na literę k” – wystarczy wpisać „k%
– „wyrazy na literę z” – wystarczy wpisać „z%
– „wyrazy na a” – wystarczy wpisać „a%
– „wyrazy na g” – wystarczy wpisać „g%
– „wyrazy z ń” – wystarczy wpisać „ń%
– „słowa z literą ź” – wystarczy wpisać „%ź%
– itd.

 

Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na frazy: „ułóż wyraz z podanych liter„, „slowo z liter„, „jakie wyrazy można ułożyć z liter„, to rozwiązaniem będzie wpisanie tych liter w polu wyszukiwania i wybranie opcji anagramy.