Wyszukiwarka słów – Literaki, Scrabble, Krzyżówki

Wyszukiwarka słów – Literaki, Scrabble, Krzyżówki, inne

Jak działa i do czego służy opcja “Wyszukiwarka słów”?

Wyszukiwarka słów pozwala na znalezienie brakującego słowa w krzyżówkach oraz grach słownych takich jak Scrabble lub Literaki. Wpisując znane litery wyrazu, a zastępując brakujące litery symbolem “_” otrzymamy w odpowiedzi możliwe do uzyskania z takiej kombinacji wyrazy np. wpisując “na_is” w odpowiedzi otrzymamy m.in. wyraz “napis”. Brakująca litera zostanie zastąpiona i pomoże w ustaleniu brakujących liter. W przypadku chęci uzyskania wyrazów dowolnych długości o zdefiniowanych początkach/końcach/frazach wewnątrz wyrazu należy użyć symbolu “%” np. wpisując “str%”, otrzymamy “strudzony” lub “strawa”. Innym przykładem jest odpowiedź na frazę “%stre%”, “ekstremum” lub “ekstremista”.

 

Efektem natychmiastowym korzystania z wyszukiwarki słów jest otrzymanie pomocy w krzyżówkach jak i grach słownych. Efektem długoterminowym jest zwiększenie zasobu słownictwa oraz łatwiejsze kojarzenie wyrazów powstających z danego zestawu wyrazów.

 

Wyszukiwarka słów pozwala na znalezienie wyrazów rozpoczynających się na dowolne litery np. by znaleźć:
– “wyrazy na ż” – wystarczy wpisać “ż%
– “wyrazy na literę a” – wystarczy wpisać “a%
– “wyrazy na literę r” – wystarczy wpisać “r%
– “wyrazy na literę i” – wystarczy wpisać “i%
– “wyrazy na literę k” – wystarczy wpisać “k%
– “wyrazy na literę z” – wystarczy wpisać “z%
– “wyrazy na a” – wystarczy wpisać “a%
– “wyrazy na g” – wystarczy wpisać “g%
– “wyrazy z ń” – wystarczy wpisać “ń%
– “słowa z literą ź” – wystarczy wpisać “%ź%
– itd.

 

Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na frazy: “ułóż wyraz z podanych liter“, “slowo z liter“, “jakie wyrazy można ułożyć z liter“, to rozwiązaniem będzie wpisanie tych liter w polu wyszukiwania i wybranie opcji anagramy.